Kategorie:

Jak znaleźć dobry hotel?

Wyjeżdżając na wakacje, w podróż służbową, na weekend czy majówkę – stoimy przed wyborem odpowiedniego hotelu. Jest to bardzo ważna sprawa, bo od tego zależy czy pobyt będzie udany. Jak nie rezygnując z jakości i dogodnej lokalizacji znaleźć hotel w dobrej cenie?

Po pierwsze – i to chyba najważniejsze – należy czytać opinie gości hotelowych – to oni są wiarygodnym źródłem informacji, to właśnie oni skorzystali z usług danego hotelu.

Zanim jednak będziemy sprawdzać opinię gości hotelowych – musimy wybrać naszą lokalizację.
Najlepszym sposobem na wybór odpowiedniego noclegu jest przygotowanie sobie 2-3 hoteli w danej miejscowości. Tak wiem – jest to czasochłonne, ale od tego dużo zależy.
Z pomocą przychodzą nam serwisy internetowe do rezerwacji noclegów, które pozwalają na bardzo szybkie znalezienie pokoju hotelowego w interesującym nas mieście a nawet dzielnicy. Wyszukiwarka da nam możliwość porównania cen oraz innych parametrów.

Gdy już znajdziemy się w wybranym hotelu pierwszą informacją, o którą powinniśmy zapytać (gdy jest to tylko jedna noc), jest godzina opuszczenia pokoju. Nawet kilku minutowa zwłoka wiąże się ze sporymi dodatkowymi kosztami.

GWIAZDKI W HOTELACH

Określane liczbą gwiazdek standardy hotelowe nie są takie same dla wszystkich krajów. Wszędzie jednak obowiązuje zasada: im wyższa kategoria – tym więcej usług wliczonych w cenę noclegu.

Każdy kraj samodzielnie ustala normy hotelowe i precyzuje odpowiadającą im liczbę gwiazdek.
Zobacz kategoryzacja_hoteli_w_polsce