Kategorie:

Jak wybrać meble kuchenne?

Kuchnia – zdaniem wielu  najważniejsze pomieszczeniem w domu. Aby była ładna, ergonomiczna i praktyczna powinniśmy zadbać o każdy szczegół, by mogła nam posłużyć przez wiele długich lat.

Wybór mebli kuchennych

Wybierając kuchnie poświęcamy temu mnóstwo czasu, by w konsekwencji osiągnąć piorunujący efekt, by wygląd zachwycał i szokował wielu.

Poniższy krótki poradnik – jak wybrać meble kuchenne ma na celu wskazać, na co zwrócić uwagę  i czym się kierować wybierając meble kuchenne.

Wiadomym jest  że jakość i cena musi iść w parze. Zapamiętaj, że kupując meble kuchenne na wymiar poznań wiążemy się z nimi na kilkanaście lat.  Nie chcemy przecież by okazało się, że po kilku miesiącach szafki nam się rozsypią, lub nasze meble kuchenne nie będą się domykały.

Zatem, sprawdźmy firmę, którą wybraliśmy, czytając na przykład opinie w Internecie. Możemy również zobaczyć daną kuchnie w sklepie, salonie. Daje to możliwość zobaczenia – na żywo – ekspozycji kuchennej.

Pamiętaj. Wybierz takie meble kuchenne, które będą współgrały z wnętrzem Twojego mieszkania. Sprawdź również czy dostawca mebli gwarantuje serwis gwarancyjny i pogwarancyjny to jest istotną częścią zakupu mebli.

Dokonaj pomiarów.

Należy zacząć od siebie samej. Wymierz dokładnie swoje pomieszczenie,  wykonaj wstępny projekt.

(Posłuży Ci do tego darmowy program Power NET +. )  Jeśli nie czujesz się na siłach – wykona to za Ciebie firma, która projekty kuchni na wymiar ma w jednym palcu.

Wybierz fronty szafek.

Kolorystyka – równie ważna sprawa.  Fronty – drzwiczki szafek mogą być gładkie, profilowane, tłoczone, szklane czy też żaluzjowe.  Wybór niestety pozostawiam Tobie.