Kategorie:

Jak produkuje się pawilony?

Jak producenci pawilonów handlowych produkują swoje obiekty?

Producent pawilonów musi przestrzegać pewnych reguł, by jego obiekty spełniały odpowiednie normy i wymagania.

Konstrukcja pawilonów to przede wszystkim solidny, spawany szkielet, który składa się z kształtowników stalowych zimno-giętkich. Ściany zewnętrzne – czyli płyta warstwowa zbudowana jest z rdzenia, który ma zazwyczaj grubość od 60-100mm.

Podstawa, czyli podłoga wykonana zgodnie z wymogami klienta (może być ocieplana lub zwykła posadzka betonowa).

No i dach – fachowo zwany przez producentów pawilonów – stropodachem.  Zbudowany z rdzenia styropianowego o grubości 80 do 100 mm, który pokrywany jest powłoką poliestrową, lub wełnianą. Dach oczywiście z odprowadzeniem rynny, bądź rury spustowej.

Każdy producent pawilonów daje również możliwość postawienie w obiekcie ścian działowych. Ściany działowe to przede wszystkim płyta ścienna wykonana z rdzenia styropianowego o grubości do 50 do 100 mm.

Elementy otworowe- czyli okna i drzwi.

Produkcja pawilonów jest dość obszerna. Niemal każdy producent pawilonów w swojej ofercie posiada szeroki wachlarz usług.

Okna oraz drzwi zazwyczaj wykonywane są z PCV, choć inne materiały również są dostępne. Dodatkowo okna mogą być zabezpieczone roletami.

Należy pamiętać, że producenci pawilonów w swojej ofercie maja również montaż instalacji elektrycznej, sanitarnej czy innej – według ustalonych potrzeb.