Kategorie:

Jak dostać kredyt na samochód?

Wybrałeś / łaś auto swoich marzeń? Zasoby zbyt kruche, aby kupić je za gotówkę? Nie martw się! Przejdź kilka poniższych kroków, aby sfinansować spełnienie swoich marzeń kredytem samochodowym.

Banki rzadko pozwalają na sfinansowanie zakupu samochodu używanego kredytem gotówkowym lub debetem przyznanym do konta. Właściwym produktem przy tego typu transakcjach jest kredyt samochodowy lub lizing samochodowy. Czego możemy oczekiwać po kredycie na samochód? OK. 10% w skali roku, 5% prowizji i 5 lat kredytowania – to przykładowa oferta.

Po etapie decydowania o wyborze produktu bankowego, który sfinansuje nasz zakup, powinniśmy koniecznie przystąpić do porównania ofert dostępnych na rynku. Można to zrobić w sposób dwojaki – porównywać kolejno oferty poszczególnych banków lub skontaktować się z firmą, która zrobi to za nas, a dzięki wynegocjowanym warunkom w bankach, praktycznie nie poniesiemy kosztu takiej usługi. Firma taka bazuje głównie na wynegocjowanej zniżce od prowizji banku.

Samemu porównując oferty, zwróć uwagę na aktualne rankingi kredytów samochodowych dostępne w Internecie, skorzystaj z kalkulatorów lub innych dostępnych narzędzi.  Po zdobyciu odpowiedniej wiedzy, warto też wybrać się do 2-3 banków i porozmawiać z konsultantem, aby posłuchać w jaki sposób mówią o swoim produkcie. Na pewno dowiesz o wszystkich zaletach. Pewnie nie poznasz minusów, ale po rozmowie z wybranym konsultantem będziesz wiedzieć o co pytać następnego. a po kilku rozmowach doskonale będziesz wiedzieć gdzie mogą kryć się haczyki i na co należy zwracać uwagę. Oczywiście zwróć uwagę czy i jak duży jest wkład własny, jaki procent kwoty jest finansowany, jaka jest prowizja, jaki procent w skali roku, jak długi okres kredytowania oferuje bank/instytucja oraz jakie opinie zbiera wśród klientów.

Bardzo często samochód jest zabezpieczeniem kredytu i bank staje się współwłaścicielem auta. Należy być tego świadomym/mą.

Warto również dowiedzieć się jakie warunki bank stawia po zakupie auta – do zakupu jakiego ubezpieczenia Cię zobowiązuje,  czy są jakieś dodatkowe koszty? Sprawdź również czy bank pozwala na tzw. wakacje kredytowe w przypadku chwilowych kłopotów finansowych.

Jeśli sprawdziłeś wszystko jak należy zgodnie z lekturą artykułu i zrobiłeś odpowiedni research, możesz spokojnie wziąć kredyt na samochód i cieszyć się nowym nabytkiem.

Szerokiej drogi!