Kategorie:

Co wpływa na płeć dziecka?

Niektórzy twierdzą, że możemy wpłynąć na pleć dziecka przed poczęciem!

Czy to prawda – nie ma pojęcia – ale coś w tym jest:)

Ponoć okazuje się, że istnieją naturalne metody, które pozwalają wpływać na płeć dziecka nim zostanie ono jeszcze poczęte.

Parę zdań wstępu:

Płeć dziecka determinowana jest przez męskie komórki rozrodcze. Żeńska komórka jajowa – to chromosom X. Plemniki zaś to gen X lub Y. Jeśli żeńska komórka połączy się z plemnikiem X to będzie dziewczynka, jeśli zaś plemnik będzie miał gen Y – narodzi się chłopiec.

Różnica między plemnikami X i Y jest taka, że te pierwsze są bardziej wytrzymałe i żyją dłużej, a te drugie są szybsze. Biorąc pod uwagę tę odmienność da się, choć nie do końca, wpłynąć na płeć dziecka.

Jak zatem planować?

Jeśli chcemy chłopczyka – najlepiej jest współżyć tuż przed lub zaraz po owulacji. Wtedy bardziej ruchliwe i te szybsze plemniki Y prędzej dostaną się do komórki jajowej.

Jeśli zaś naszym marzeniem jest dziewczynka – współżyjmy na 2-3 dni przed jajeczkowaniem. Wtedy większe szanse na doczekanie się na jajeczko będą miały te plemniki – bardziej wytrzymałe.

To co jemy wpływa na płeć dziecka?!

Jeśli pragniesz dziewczynki – jedz pełnoziarniste pieczywo, warzywa, mięsa.

Czekasz na chłopca – w Twojej diecie powinny znaleźć się takie produkty jak: owoce, jasne pieczywo, słodycze.

Główna zasada – dieta bogata w wapń i magnez sprzyja narodzinom dziewczynek, natomiast obfitująca w sód i potas – chłopców. Jednak zmiany w jadłospisie należy wprowadzać już na kilka tygodni przed planowanym zajściem w ciążę.